SLOVENSKO - Bardějovské koupele - Autobusová doprava

Bardějovské koupele
Typ ubytování: Pokoj
Typ stravy: Bez stravy
Lokalita: Slovensko / Východní Slovensko / Bardějov
Doprava: Autobus

Program zájezdu

1. - 3. den

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN - Odjezd ve 4:00 ráno směr Žilina, krátká zastávka pod Strečnem. Směr Rožumberok, krátká zastávka pod Spíšským hradem (nejdokonaleji zachovaný a opravený hrad v románském stylu), Prešov, Bardějov koupele. Kolem 11:00 hodiny příjezd do lázní. Procházka lázněmi, popíjení léčivé vody z osmi pramenů. V lázních se léčila taky poslední Habsburská císařovna Sisi, manželka posledního císaře Františka Josefa Habsburského. Kolem 17:00 odjezd na ubytování v Bardějově. Večerní procházka centrem města. Bardějov se pyšní nejdokonaleji zachovanými středověkými hradbami města na území Evropy.

2. DEN - Po snídani kolem 8:30 hodin odjezd na Duklu a Svidník. Jsou to historická místa spojená s ukončením 2. sv. války a zahájením osvobození Československa Karpatskou operací. Na Dukle bojoval bývalý český prezident Ludvík Svoboda. Položení květin a památníku na Dukle a Svidníku. Návrat do koupelí, procházka a popíjejí léčivé vody z osmi pramenů. Nejsilnější je pramen Herkules – léčba dýchacích cest. Upozorňujeme, vezměte si s sebou plastové láhve a kanystry, ať si můžete léčivou vodu nabrat s sebou. Kolem 17:30 návrat na ubytování, volno.

3. DEN - Snídaně, odjezd do lázní, volno 2 hodiny – doplnění zásob léčivé vody. Odjezd do ČR. Na zpáteční cestě krátká zastávka u památníku holocaustu v Bardějově. Krátká zastávka u zříceniny hradu Zborov. Návrat do ČR kolem 21:00.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Na ubytování si můžete snídani uvařit sami, je k dispozici kuchyňka s nádobím na stolování. Doporučujeme se vzít plastové láhve a kanystry na léčebnou vodu. Lze dokoupit snídaně v místě ubytování cena 5 EUR, lze dokoupit i večeře 6,5 EUR. Doporučujeme navštívit nedaleko Bardějovských lázní tradiční kolibu Salaš, kde si můžete objednat slovenské speciality – cena 7-9 EUR.

 

CENA ZAHRNUJE

  • doprava
  • průvodce
  • 2x ubytování ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (ubytování je formou buňky – 2 samostatné oddělené neprůchozí pokoje, mají pouze společné WC a sprchu)
  • příspěvek do garančního fondu
  • pojištění proti krachu

Telefon: 556 720 214

               556 720 215
E-mail:  

Otevírací doba:
 

PO-PÁ: 9:00-16:30

 

Facebook