Jeseník - Autobusová doprava

Typ ubytování: Penzion
Typ stravy: Polopenze
Lokalita: ČR / Jeseník / Jeseník
Doprava: Autobus

Program zájezdu

14. - 20. den - Program zájezdu

1. den:

Odjezd v 7:00 hodin ráno z Prahy. První zastávka v Častolovicích, procházka na protažení. Nachází se zde zámek s oborou se zvířátky. Druhá zastávka na poutním místě Hory Matky Boží v Králíkách. Poté příjezd do penzionu u Petra v Jeseníku. Ubytování, večeře. Nocleh.

2. den:

Snídaně. Dopoledne odjezd na výlet do Rejvíz. Pěší procházka lesem a rašeliništi po chodníčcích k Mechovému jezírku. Prohlídka chaty v Rejvízu, kde se nachází vyřezávané židle s karikaturami stálých hostů. Možnost dát si místní specialitu, borůvkové knedlíky se žahourem. Nachází se zde i tkalcovské muzeum.

Odpoledne návštěva poutního místa Mariahilf. Na závěr dne osobní volno v městečku Zlaté Hory, možnost zakoupení upomínkových předmětů v informačním středisku. Návrat na penzion. Večeře, nocleh.

3. den:

Snídaně. Prohlídka státního zámku Jánský Vrch s historickou expozicí a expozicí dýmek. Z terasy zámku je krásný výhled na Polsko. Návštěva města Javorník. Odpoledne prohlídka jeskyně na Pomezí. Po prohlídce návrat na ubytování autobusem, nebo 5 km pěšky po vrstevnici asfaltovou cestou lesem. Večeře, nocleh.

4. den:

Snídaně. Volný program bez autobusu.

Dopoledne prohlídka města Jeseník a vodní tvrze s expozicí (1 km pěšky). Z města Jeseník lázeňským vláčkem na prohlídku Priessnitzových lázní s návštěvou vyhlídky a výkladem. Možnost nákupu lázeňských suvenýrů a oplatků. Návrat zpět pešky 1,5 km z kopce, linkovým autobusem, nebo lesem se zastavením v obci Česká Ves (3 km) a odtud autobusem nebo pěšky. Večeře, nocleh.

5. den:

Snídaně. Dopoledne návštěva kláštera a hřbitova řádových sester v Bílé vodě. Odpoledne návštěva polského historického města Paczkov. Návrat na ubytování. Večeře, nocleh.

6. den:

Snídaně. Celý den pěší výlet po hřebenu k Pradědu, k chatě Kurzovní, k chatě Figura, k Petrovým kamenům a prohlídka lázní Karlova studánka. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

7. den:

Snídaně. Odjezd do Prahy se zastávkou a návštěvou Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Předpokládaný návrat mezi 16:00 a 18:00.

Telefon: 556 720 214

               556 720 215
E-mail:  

Otevírací doba:
 

PO-PÁ: 9:00-16:30

 

Facebook